Telefon: +420 533-312-055 Email: mycoffee@petraco.cz Instagram: MyCoffee
Proplach kávových cest není potřeba vyvolávat ručně. Při každém zapnutí a vypnutí se automaticky všechny kávovary Jura proplachují. Kávové cesty se proplachují pro minimalizování kávových sedlin a pro předehřátí kávových cest, pro co nejoptimálnější výslednou kávu.
Kávovary Jura mají v sobě zabudovaný automatický proces čištění, o který si kávovar řekne každých 200 porcí. V běžné domácnosti to pak vychází zhruba na každé 2 měsíce. S přibývajícím množstvím kávy stoupnou logicky i počty údržby.
Jak na to?
Při vyskočení hlášky ČÍŠTĚNÍ je zapotřebí zapnout tento proces v nastavení kávovaru (některé kávovary mají přímo tlačítko na čištění). U každého kávovaru se proces zapíná trošku odlišným způsobem. Nejprve dostaneme do nastavení kávovaru a zde si zvolit kategorii údržba. V kategorii údržba máme několik přednastavených automatických procesů. My nyní potřebujeme spustit proces čištění, tudíž si zvolíme čištění. Kávovar nás vyzve abychom vysypali zásobník zbytků. Jakmile vyprázdníme zásobník přístroj se začne proplachovat. Následně nás vyzve abychom vhodili tabletku na čištění. Tabletka se vhazuje do vstupu na předem pomletou kávu. Po vhození si kávovar sám provede proces a my na konci zmíněného procesu pouze vylijeme zásobník zbytků.
Proces odvápnění je pro kávovar klíčový z hlediska odstranění vodního kamene z vnitřních částí kávovaru. Při pravidelném spouštění tohoto procesu minimalizujeme dlouhodobé poškození kávovaru vodním kamenem a následné poškození vnitřních dílů kávovaru (čerpadlo, průtokoměr,….) potřebné pro kvalitní kávu.
Pokud chceme předcházem poškozením způsobená vodním kamenem můžeme používat vodní filtr. Tento filtr změkčuje vodu a zbavuje se tak přebutečného vodního kamene. Přístroj se nám nebude zanášet vodním kamenem.
Novější modely si už sami rozpoznají zda používáme vodní filtr. U starších modelů je nutné v nastavení přístroje zvolit používání vodního filtru.
Jak na to?
Při vyskočení hlášky ODVÁPNĚNÍ je zapotřebí zapnout tento proces v nastavení kávovaru (některé kávovary mají přímo tlačítko na čištění). U každého kávovaru se proces zapíná trošku odlišným způsobem. Nejprve dostaneme do nastavení kávovaru a zde si zvolit kategorii údržba. V kategorii údržba máme několik přednastavených automatických procesů. My nyní potřebujeme spustit proces odvápnění, tudíž si zvolíme odvápnění. Kávovar nás vyzve abychom vysypali zásobník zbytků. Jakmile vyprázdníme zásobník, kávovar bude chtít nalít roztok do zásobníku vody. Můžeme používat odvápňovací tabletky, nebo roztok. Obě varianty fungují na stejném principu. Na jeden proces potřebujeme 3 odvápňovací tabletky. Tyto tabletky vhodíme do zásobníku vody a počkáme, než se rozpustí. Po vhození tabletek stiskneme tlačítko další pro finální spuštění procesu. Celý proces si následně kávovar provede zcela sám.
V cappuccinatoru se ve velmé míře usazuje mléko, které velmi rychle kysne, proto je nutné cappuccinator, alespoň jednou denně ručně rozebírat a čistit. Většina cappuccinatorů se může rozebrat na 4 kusy. Jakmile cappuccinator rozebereme, tyto 4 části umyjeme pod vodou a odstraníme tak usazené mléko.